GN 45/2018 Archiwum

Z zamku do chrzcielnicy

Musimy korzystać z tego, że mamy taką błogosławioną.

Choć wyruszali przy szarym niebie, to ich radosny śpiew oraz entuzjazm sprawił, że słońce coraz chętniej wyglądało zza chmur. Siedemdziesięciu pielgrzymów wyruszyło 1 lipca o świcie spod kościoła św. Jana Chrzciciela na zamku w Malborku do sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich.

– Pogoda na pielgrzymowanie jest idealna – przyznaje Agnieszka. – Nie jest za zimno ani za ciepło, nie pada, a więc wędruje się bardzo przyjemnie – dodaje. Wierni z Malborka udali się do błogosławionej Doroty już po raz drugi. Pomysłodawcą Malborskiej Pielgrzymki do Mątów Wielkich jest ks. Józef Miciński. – Pomyślałem, że skoro mamy tak blisko siebie miejsca związane z taką wyjątkową błogosławioną, to dlaczego z tego nie skorzystać – wyjaśnia. – A przy tym chcemy w ten sposób promować to nasze diecezjalne sanktuarium. Część pątników traktuje pielgrzymowanie do miejsca chrztu bł. Doroty jako rozgrzewkę przed Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę. – Dziś to jest w zasadzie spacerek – uśmiecha się pani Anna.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy