Nowy numer 42/2019 Archiwum

W 140. rocznicę objawień

Wędruj z nami do Gietrzwałdu od ujścia Wisły.

Żuławska Pielgrzymka Piesza do Gietrzwałdu wyruszy już po raz trzeci, startując z północno-zachodnich granic diecezji elbląskiej czyli z Mikoszewa. Pielgrzymi dotrą do miejsca objawień Maryi, zatrzymując się na noclegi w miejscowościach Kępki, Pasłęk i Morąg.

Wędrowanie rozpocznie się 6 września po Mszy Świętej porannej w kościele parafialnym w Mikoszewie. Jak w poprzednich latach, pielgrzymi dotrą do celu w przeddzień uroczystości odpustowych. Noc spędzą w Gietrzwałdzie, aby następnego dnia móc w pełni uczestniczyć w odpuście.

- W tej edycji zaplanowaliśmy kilka drobnych zmian na trasie, ale nie powinno to mieć dużego znaczenia dla naszego pielgrzymowania - wyjaśnia ks. Marek Witkowski, pomysłodawca i kierownik pielgrzymki.

W tym roku bardzo mocno podkreślana jest rola objawień fatimskich w związku z 100. rocznicą wydarzeń w Portugalii.

- My chcielibyśmy także, aby pamiętano o Gietrzwałdzie, który w tym roku również świętuje okrągłą rocznicę - przypomina ks. Marek. Obecnie mija 140 lat od kiedy Matka Boska ukazała się dziewczynkom z tej małej warmińskiej miejscowości.

- Być może wciąż mówimy za mało o tym przesłaniu, które Maryja tam zostawiła dlatego, że kiedyś zabraniano o nim mówić - zastanawia się ks. przewodnik.

Pielgrzymka Żuławska jest alternatywą dla tych, którzy nie mogą wybrać się na Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, gdyż np. jest ona dla nich zbyt długa lub w tym terminie pracują.

- Zapraszamy więc wszystkich, którzy chodzili wcześniej czy to w pielgrzymce elbląskiej czy warmińskiej i znów chcieliby znaleźć się choćby na trochę na pielgrzymim szlaku. Tu zajmie im to tylko cztery dni - zaprasza ks. Witkowski.

Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w sobotę 26 sierpnia o 11.00, w kościele Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Robotniczej 69 w Elblągu.

A tak nasze pielgrzymowanie wyglądało w ubiegłych latach:

I Żuławska Pielgrzymka do Gietrzwałdu

II Żuławska Pielgrzymka do Gietrzwałdu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL