Nowy numer 48/2023 Archiwum

O ratunek dla świata

Wyjdźmy na granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata... z różańcem w dłoni.

"Różaniec do granic" zaproponowany przez filmowców i ewangelizatorów Lecha Dokowicza i Marcina Bodasińskiego to kontynuacja ubiegłorocznej Wielkiej Pokuty i nawiązanie do obchodzonego w tym roku jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich.

W ramach tej inicjatywy 7 października wzdłuż polskich granic ma stanąć "żywy łańcuch" osób modlących się na różańcu. Przygotowania do tej wyjątkowej inicjatywy rozpoczęły się już także w diecezji elbląskiej.

Tę modlitwę poprzedza pielgrzymka, której trasa przebiega wzdłuż linii granicznej Polski. Trasę o długości ok. 3,5 tys. km kilkuosobowe grupy pielgrzymów pokonają w 140 dni, pokonując dziennie dystans ok. 25 km.

- Idziemy tam, gdzie przebiega granica kraju, by Was też zaprosić do wyjścia na granice. Granice Polski, granice własnych słabości, granice bezpiecznego świata. Weźmy Różańce w dłonie i stańmy na granicach 7 października, by modlić się o ratunek dla Polski i świata - powiedzieli organizatorzy po dotarciu na Rysy.

Przez tereny naszej diecezji pielgrzymi będą wędrować pomiędzy 4 a 9 września. Zachęcamy, aby na ten właśnie czas zgłaszać się, aby współtworzyć pielgrzymkę.

Aby móc dołączyć do pątników na trasie należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze trzeba wysłać mail na adres idzieczlowiek@gmail.com z podaniem imienia i nazwiska, wieku, miasta pochodzenia.

Krótko należy opisać swoje doświadczenie w pielgrzymowaniu, czy należy się do jakiejś wspólnoty w Kościele, czy jest się w stanie łaski uświęcającej i na który z 20 odcinków się zgłasza. Należy posiadać dobre buty, śpiwór, lekki namiot (i in. wyposaż. turyst.) i spakować to do plecaka maks. 13 kg. W zwrotnym mailu przyjdzie potwierdzenie zgłoszenia i dalsze instrukcje.

Istnieje jeszcze również inna forma pielgrzymowania. W "Różańcu do granic" można uczestniczyć również duchowo. Każdy kto pragnie skorzystać z takiej drogi niech codziennie, każdego dnia do 7 października odmawia przynajmniej jedną tajemnicę (dziesięć „Zdrowaś…”) lub więcej, w intencji wynagradzania Bogu za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania które Go obrażają i za nawrócenie biednych grzeszników.

Różaniec należy poprzedzić modlitwą Anioła Pokoju z objawienia w Fatimie:

„Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty, uwielbiam Cię ze czcią najgłębszą. Ofiaruję Ci przenajdroższe Ciało, Krew, Duszę i Bóstwo Pana naszego Jezusa Chrystusa, obecnego na wszystkich ołtarzach świata, na przebłaganie za zniewagi, świętokradztwa i zaniedbania, które Go obrażają. Przez niezmierzone zasługi Jego Najświętszego Serca i Niepokalanego Serca Maryi proszę Was o nawrócenie biednych grzeszników”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy