Nowy numer 47/2023 Archiwum

Tolkmickie świętowanie

Hejnał z wieży ratuszowej, który rozbrzmi 22 lipca punktualnie o godz. 15. rozpocznie tegoroczne Dni Jakubowe w Tolkmicku.

Dla wszystkich, którzy w najbliższy weekend przybędą do tego miasta na Zalewem Wiślanym organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

Będą to m.in. liczne stoiska wystawienniczo – gastronomiczne Kół Gospodyń z okolic. Będzie można wziąć udział w warsztatach pisania ikon, kiermaszu książek z konkursami oraz w zmaganiach sportowo – pożarniczych.

Bardzo bogato Dni Jakubowe zapowiadają się od strony muzycznej. Zaplanowano występy zespołów „Blues Band” , "Tolkmiczanki” i „Sentyment”, a także solistów i DJ-ów. Zagra także Kapela Jakubowa z Olsztyna, a części oficjalne uświetni muzyka Orkiestry z Zielonki Pasłęckiej.

Nie powinni się nudzić także najmłodsi. Ich czas wypełnią zabawy i konkursu z animatorami. Zaś szczególnie ciekawie powinno być podczas Akademii Cyrku, którą poprowadzą księża z Oratorium im. Św. Jana Bosko w Warszawie.

Tegoroczne obchody są również związane z 50-leciem obecności na tych ziemiach księży z Towarzystwa św. Franciszka Salezego. Dlatego przez cały czas świętowania będzie można m.in. obejrzeć wystawę „50-lecie Salezjanów w Tolkmicku. Salezjanie w Polsce i na świecie”. Na odwiedzających będą czekały m.in. zdjęcia Salezjanów pracujących w Tolkmicku, plansze o Salezjanach w Polsce i na świecie czy też eksponaty muzealne z misji salezjańskich. Z okazji otwarcia wystawy słowo na temat misji towarzystwa wygłosi ks. inspektor Andrzej Wujek.

Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta odpustowa w kościele św. Jakuba, która odbędzie się w niedzielę 23 lipca o godz. 11.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy