Nowy numer 38/2018 Archiwum

Znak Matczynej opieki

– Szkaplerz to nie jest cudowny naszyjnik czy szata z baśni, która chroni przed strzałami i ciosami – przypomniał biskup elbląski ks. Jacek Jezierski.

Szkaplerz nosimy jako znak zaufania w opiekę i błogosławienie Matki Zbawiciela – mówił biskup Jacek podczas uroczystości odpustowych w parafii św. Michała Archanioła w Postolinie. – Nie można jednak traktować szkaplerza jako pewnego rodzaju amuletu. Przed tym, co złe, chroni nas Boża opatrzność, opieka Matki Bożej, modlitwa wstawiennicza świętych, pomoc aniołów – tłumaczył

. Biskup Jacek przyznał, że trzeba rozróżniać opiekę Boga i wstawiennictwo świętych od obrzędów magicznych. Przypominał, że chrześcijaństwo odrzuca magię. – Szkaplerz nie jest więc amuletem, ale znakiem przywiązania do Matki Bożej – zaufania w Jej pomoc, a także – a może zwłaszcza – w sytuacjach trudnych – mówił. Podczas tych uroczystości parafianie z Postolina nie tylko świętowali odpust w związku ze świętem Matki Boskiej Szkaplerznej, ale również przeżywali 30-lecie pełnienia funkcji proboszcza przez ks. kan. Stanisława Gadzinę. Wierni dziękowali kapłanowi za jego posługę i wspominali jego dokonania z ostatnich trzech dekad. Na zakończenie uroczysto- ści ksiądz biskup poświęcił figurę Michała Archanioła, która trafi do postolińskiej świą- tyni. Więcej o uroczystościach w Postolinie na s. VI.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma