Jutrznię razem odmawiamy przejdź do galerii

Na Dzień Wspólnoty napisali piosenkę o sobie.

- Na oazę przyjechałam po raz pierwszy. Początkowo bałam się, nie wiedziałam, jak będzie wyglądać. Ale jest wspaniale. Atmosfera jest super! - opowiada Natalia z parafii św. Michała Archanioła w Postolinie. Najpiękniejszym momentem dla niej jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to czas, kiedy może porozmawiać z Panem Bogiem. Dziewczyna bierze udział w I stopieniu Oazy Nowego Życia.

- Myślałam, że te rekolekcje będą wyglądać inaczej. Ale jest świetnie! - ocenia Michalina z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Małdytach. Bała się, że będzie nudno. - Tu w czasie modlitwy, nabożeństw, katechez można naprawdę spotkać żywego Boga i doświadczyć wspólnoty Kościoła - dodaje Karolina z parafii św. Anny w Sztumie. - Po prostu chciałam tu przyjechać - zaznacza Magda z parafii św. Floriana w Elblągu. Dziewczyny także uczestniczą w I stopniu Oazy Nowego Życia.  

W Mikoszewie trwają rekolekcje: I stopień Oazy Nowego Życia, III stopień Oazy Nowej Drogi oraz Ruchu Wiara i Światło. W czwartek 27 lipca odbył się Dzień Wspólnoty.

Oazowicze I stopnia ONŻ, prezentując swoją grupę, zaśpiewali napisaną przez siebie piosenkę: „Hej, hej w Mikoszewie poznajemy Boga, ludzi, siebie. I czytamy Pismo Święte. Nic tu nie jest pominięte”.

Jedna ze zwrotek brzmiała: „Wspólnie dzień tu zaczynamy, jutrznię razem odmawiamy. Każdy patrzy na zegarek, myśląc: to dopiero ranek”. Młodzież tekst odśpiewała na melodię piosenki „Hej, sokoły”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..