Nowy numer 22/2023 Archiwum

Tu odkryli swoje powołanie przejdź do galerii

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Aby On wzrastał we mnie”.

Pielgrzymom XXV Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę towarzyszą słowa „Aby On wzrastał we mnie”.

- Hasło nawiązuje do zawołania biskupiego bp. Andrzeja Śliwińskiego - „Trzeba, aby On wzrastał”. Sięgamy do początków diecezji - tłumaczy ks. Waldemar Maliszewski, kierownik EPP. - To hasło także daje nam duże możliwości do zbudowania programu duszpasterskiego. Zostało ono demokratycznie wybrane przez księży przewodników i odpowiedzialnych za pielgrzymkę.

Jednym z punktów pielgrzymkowego dnia jest poranna katecheza. W tym roku mowa w nich jest o świętych związanych z naszą diecezją oraz z miejscami, które mija pielgrzymka. Pątnicy usłyszą o m.in. św. Wojciechu, bł. Dorocie, św. Faustynie, św. Maksymilianie Kolbe, bł. ks. Jerzym Popiełuszce.

- Są to znaki, jakie chcieliśmy podkreślić w roku jubileuszu naszej pielgrzymki - zwraca uwagę ks. Piotr Molenda, ojciec duchowny EPP.

Kapłani przygotowali także konferencje ogólnopielgrzymkowe. Tematy wybrali sami. Ks. Waldemar Maliszewski - podobnie, jak w latach ubiegłych - zaprosi na spotkanie z historią. Temat nawiązywać będzie do rocznicy Powstania Warszawskiego.

Ks. Piotr Molenda powie konferencję: „Powołanie jako droga szczęśliwego życia”.

- Konferencja o powołaniu jest co roku - przypomina ks. Piotr. - Wielu z nas - kapłanów - swoje odkryło właśnie na pielgrzymce. Jest to szczególny moment działania Pana Boga.

W tym roku przypada 100. rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie i 140. rocznica objawień w Gietrzwałdzie. Temat ten również pojawi się w trasie. Przygotował go ks. Piotr Radomski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast