Nowy numer 08/2024 Archiwum

Ku królestwu Bożemu przejdź do galerii

Pielgrzymi nawiedzili sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Mszy św. przewodniczył bp Jacek Jezierski.

- Drogie siostry i bracia we wspólnocie wiary, drogą ku królestwu Bożemu jest całe nasze życie. To droga nie tyle w przestrzeni, co droga w czasie. Od młodości po starość. Z tej drogi można zejść, na tej drodze można się zatrzymać. Na tym też polega dramat naszego życia - można się pogubić - fatalnie, brzydko. Zmierzamy do celu naszej życiowej drogi w kilku podstawowych grupach, zespołach. Przede wszystkim jako małżeństwa i rodziny. To jest podstawowe powołanie większości kobiet i mężczyzn umocnione świętym znakiem sakramentu małżeństwa - mówił bp Jacek Jezierski.

- Istnieje też droga ku królestwu Bożemu w pojedynkę. Najczęściej nie wybrana, ale narzucona, jako życiowy krzyż. Wiążąca się z jakimś cierpieniem - kontynuował.

Bp Jacek Jezierski wytłumaczył pielgrzymom, że we wspólnocie wiary istnieją drogi rad ewangelicznych - życia konsekrowanego. Młodych zaś mężczyzn Chrystus wzywa do posługi kapłańskiej, misyjnej. Istnieje także charyzmat nauczycieli prawdy o Bogu. Są to nauczyciele teologii. Jest to droga katechetów, świeckich teologów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy