Nowy numer 28/2018 Archiwum

Piosenki z dedykacją przejdź do galerii

Przygotowania do dnia kierownika - w każdej grupie - rozpoczynają się przed wyruszeniem w trasę.

6 sierpnia na trasie Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę to dzień kierownika. Tuż po pierwszym odpoczynku pielgrzymi składają życzenia, wręczają prezenty i śpiewają dla odpowiedzialnego za całe to zamieszanie, jakim jest pielgrzymka.

W tym roku ks. Waldemar Maliszewski otrzymał m.in.: oryginalne nakrycie głowy, portret, okolicznościowy kubek, zagubioną czapkę, puchar, pistolet na wodę.

Na melodie chętnie wykonywanych na szlaku pieśni pielgrzymi dziś zaśpiewali: „Kiero czuwa, kiero wie czego każdy pielgrzym chce najlepiej”, „Kiero prowadź mnie, prowadź mnie. Trasa ta niech łatwą jest”, czy też „Ksiądz kierownik, kierownik. Kierownika mają ci, których Panem jest Bóg”.

W podziękowaniu ksiądz kierownik każdą grupę poczęstował cukierkami.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma