Nowy numer 42/2019 Archiwum

Potrzebujemy cudu przemiany przejdź do galerii

Boży wędrowcy dotarli na Jasną Górę.

- Kończy się wasza pielgrzymka. Dotarliście na górę Pana, do świątyni Bożej. Weszliście na Jasną Górę do bazyliki, do kaplicy Cudownego Obrazu Jezusa i Jego Matki - Bożej Rodzicielki - powiedział bp Jacek Jezierski.

11 sierpnia wieczorem na Jasną Górę dotarły XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Piesza i VIII Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga. Pątników powitał bp Jezierski, który przewodniczył Mszy św. kończącej wędrowanie.

- Maryja jest opiekunką naszego narodu. Opiekunką innych narodów. Czcimy Ją jako naszą Królową, wzywamy jako Królową Świata, opiekunkę daną ku obronie - mówił.

- Każdy i każda z nas przychodzi przed obraz jasnogórski ze swoją osobistą historią, ze swoimi problemami. Przynosimy tu nasze sukcesy i klęski. Zwycięstwa i porażki. Dumę i wstyd. Radość życia i samotność. Niezrozumienie, lęk, może opętanie. Przychodzimy tu tacy, jacy jesteśmy. Potrzebujemy nieustannie swoistego cudu przemiany. Jak wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej - zaznaczył biskup elbląski.

W XXV EPP wzięło udział 640 osób. Towarzyszyło im 21 kapłanów, 9 sióstr zakonnych i 12 kleryków. Rowerami zaś dojechało ponad 100 osób. Wśród nich było 5 księży.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pielgrzymi na Jasnej Górze uczestniczyli w nocnym czuwaniu. Zakończyło się ono o godz. 3 nad ranem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL