Potrzebujemy cudu przemiany przejdź do galerii

Boży wędrowcy dotarli na Jasną Górę.

- Kończy się wasza pielgrzymka. Dotarliście na górę Pana, do świątyni Bożej. Weszliście na Jasną Górę do bazyliki, do kaplicy Cudownego Obrazu Jezusa i Jego Matki - Bożej Rodzicielki - powiedział bp Jacek Jezierski.

11 sierpnia wieczorem na Jasną Górę dotarły XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Piesza i VIII Rowerowa Pielgrzymka z Elbląga. Pątników powitał bp Jezierski, który przewodniczył Mszy św. kończącej wędrowanie.

- Maryja jest opiekunką naszego narodu. Opiekunką innych narodów. Czcimy Ją jako naszą Królową, wzywamy jako Królową Świata, opiekunkę daną ku obronie - mówił.

- Każdy i każda z nas przychodzi przed obraz jasnogórski ze swoją osobistą historią, ze swoimi problemami. Przynosimy tu nasze sukcesy i klęski. Zwycięstwa i porażki. Dumę i wstyd. Radość życia i samotność. Niezrozumienie, lęk, może opętanie. Przychodzimy tu tacy, jacy jesteśmy. Potrzebujemy nieustannie swoistego cudu przemiany. Jak wody w wino podczas wesela w Kanie Galilejskiej - zaznaczył biskup elbląski.

W XXV EPP wzięło udział 640 osób. Towarzyszyło im 21 kapłanów, 9 sióstr zakonnych i 12 kleryków. Rowerami zaś dojechało ponad 100 osób. Wśród nich było 5 księży.

Podobnie jak w latach ubiegłych, pielgrzymi na Jasnej Górze uczestniczyli w nocnym czuwaniu. Zakończyło się ono o godz. 3 nad ranem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..