Nowy numer 33/2018 Archiwum

Do Matki Jedności

Pielgrzymi pójdą pieszo i pojadą rowerami.

9 września do sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie (diec. pelplińska) wyruszą pielgrzymi z Kwidzyna. Z parafii Trójcy Świętej pątnicy pójdą pieszo oraz pojadą rowerami. W tym roku po raz pierwszy grupa wyjdzie także z kościoła Miłosierdzia Bożego (wyjście o 8.30). Grupy w Piasecznie będą ok. 13.30. O 15.00 pielgrzymi uczestniczyć będą we Mszy św.

Uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie tradycyjnie rozpoczną w niedzielę po 8 września. Będzie to tzw. odpust wielki z tygodniową oktawą.

Historia sanktuarium maryjnego w Piasecznie sięga pierwszej połowy XIII wieku. Papież Paweł VI 21 listopada 1967 r. wpisał piaseckie sanktuarium do ogólnokościelnego Spisu Miejsc Łaskami Słynących.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma