Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wpław na Bornholm

Sebastian Karaś przepłynął Bałtyk. Sportowiec pochodzi z Elbląga.

- To jest pływackie Mount Everest. Mało kto byłby w stanie podjąć się takiej próby, a mu się udało to przepłynąć. To jest coś niesamowitego. Jesteśmy dumni z Sebastiana i tego, że możemy być częścią jego zespołu - mówi Antoni Rokicki, menadżer. 

Sebastian Karaś z Kołobrzegu wypłynął w poniedziałek kilka minut po godzinie 19. Do wyspy Bornholm dopłynął we wtorek ok. 23.30. Sportowiec przepłynął 100 kilometrów Bałtyku wpław. Zrobił to jako pierwszy człowiek na świecie.

Karaś czuje się dobrze. Teraz odpoczywa. Jak zaznacza jego menadżer, pokonanie wpław takiego dystansu to dla organizmu nieludzki wysiłek. - To jest mordercza walka. Do ostatniej sekundy, którą spędził w wodzie, nie było wiadomo, czy nie przerwie. To jest granica między życiem a śmiercią. Ale Sebastian nigdy nie doprowadza się do takiego stanu, żeby mogło mu coś zagrażać - zaznacza A. Rokicki.

Swój wyczyn Sebastian Karaś dedykował Magdzie Samoraj i Jasiowi Piesykowi, podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Dzięki niemu nagłośniona została zbiórka pieniędzy na rehabilitację Magdy. Choruje ona na padaczkę, wodogłowie, niedowład spastyczny czterokończynowy. Jasiek cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Potrzebuje specjalistycznego sprzętu, który pomoże mu chodzić.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma