Nowy numer 41/2019 Archiwum

Podziel się sobą

Elbląscy salwatorianie dają wyjątkową okazję do pójścia w ślady świętego Brata Alberta.

"Bądź dobry jak chleb – podziel się sobą" to inicjatywa do udziału w której zapraszają elbląscy salwatorianie.

Akcja związana jest z obchodzonym obecnie Rokiem Świętego Brata Alberta. – W jej ramach będziemy rejestrować osoby chętne, by zostać dawcą szpiku kostnego i w ten sposób ratować osoby chorujące na nowotwory krwi – mówi ks. Szymon Kula SDS.

– Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy dla pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Niechaj nasz Święty Patron, brat Albert, będzie dla nas inspiracją jak można dzielić się sobą z drugim człowiekiem – zachęca kapłan.

Dawcą może zostać osoba w wieku od 18 do 55 roku życia. Wymagany jest dowód osobisty i dobry stan zdrowia. Po przejściu ankiety kwalifikacyjnej będzie pobierany jest wymaz z jamy ustnej i rejestracja potencjalnego dawcy szpiku.

Akcja odbędzie się 10 września w salce pod tarasem kościoła przy ul. Częstochowskiej w Elblągu od 9:30 do 18:00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL