Nowy numer 42/2019 Archiwum

AED w katedrze

To urządzenie może uratować życie w momencie nagłego zatrzymania akcji serca.

Katedra św. Mikołaja to jedno z miejsc w Elblągu, do którego kilka dni temu trafił defibrylator. W czwartek, 7 września Łukasz Stempol ratownik, instruktor pierwszej pomocy, przeprowadził szkolenie z jego użycia.

Defibrylator automatyczny AED to urządzenie ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Na wstępie ratownik zaznaczył, że jego użycie jest tak proste, że w razie potrzeby obsłużyć je może każdy. Nie potrzebne są do tego jakiekolwiek szkolenia. Defibrylatory znajdują się w miejscach publicznych.

Zebranych w katedrze na szkoleniu ratownik poinformował, że użycie AED w momencie zatrzymania akcji serca zwiększa szanse na przeżycie pacjenta nawet do 80 proc.

Zakupione w tym roku przez Urząd Miasta w Elblągu defibrylatory trafiły także do: Sądu Okręgowego, krytej pływalni przy ul. Robotniczej, Hotelu Młyn przy ul. Kościuszki, kaplicy górnej Cmentarza Dębica, marketu E. Leclerc przy ul. Żeromskiego, Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej, Zarządu Komunikacji Miejskiej przy ul. Browarnej, Elbląskiego Parku Technologicznego przy ul. Sulimy.

W katedrze defibrylator znajduje się w zakrystii przy głównym wejściu do świątyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL