Nowy numer 47/2023 Archiwum

AED w katedrze

To urządzenie może uratować życie w momencie nagłego zatrzymania akcji serca.

Katedra św. Mikołaja to jedno z miejsc w Elblągu, do którego kilka dni temu trafił defibrylator. W czwartek, 7 września Łukasz Stempol ratownik, instruktor pierwszej pomocy, przeprowadził szkolenie z jego użycia.

Defibrylator automatyczny AED to urządzenie ratujące życie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Na wstępie ratownik zaznaczył, że jego użycie jest tak proste, że w razie potrzeby obsłużyć je może każdy. Nie potrzebne są do tego jakiekolwiek szkolenia. Defibrylatory znajdują się w miejscach publicznych.

Zebranych w katedrze na szkoleniu ratownik poinformował, że użycie AED w momencie zatrzymania akcji serca zwiększa szanse na przeżycie pacjenta nawet do 80 proc.

Zakupione w tym roku przez Urząd Miasta w Elblągu defibrylatory trafiły także do: Sądu Okręgowego, krytej pływalni przy ul. Robotniczej, Hotelu Młyn przy ul. Kościuszki, kaplicy górnej Cmentarza Dębica, marketu E. Leclerc przy ul. Żeromskiego, Centrum Rehabilitacji przy ul. Królewieckiej, Zarządu Komunikacji Miejskiej przy ul. Browarnej, Elbląskiego Parku Technologicznego przy ul. Sulimy.

W katedrze defibrylator znajduje się w zakrystii przy głównym wejściu do świątyni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy