Nowy numer 41/2019 Archiwum

Do Matki Bożej przejdź do galerii

Z Kwidzyna wyruszyło ponad 300 osób.

Witając wędrowców w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pomorza i Matki Jedności w Piasecznie (diec. pelplińska), ks. proboszcz Andrzej Ossowski powiedział, że życzy pielgrzymom, aby poczuli tę wielką modlitwę, jaka płynie w tym miejscu. Dodał, że cieszy się, iż są księża, którzy przyprowadzają ludzi do tego sanktuarium.

9 września z Kwidzyna do sanktuarium Matki Bożej Piaseckiej wyruszyło ponad 300 osób. Z parafii Trójcy Świętej - pielgrzymka piesza i rowerowa, z Miłosierdzia Bożego - piesza. Rowerzyści jechali przez Nowy Dwór. Tam mieli przystanek na modlitwę.

O godz. 15 pątnicy z Kwidzyna i okolic uczestniczyli we Mszy św. Przewodniczył jej ks. kan. Janusz Kilian.

Na pielgrzymkowym szlaku silną reprezentację miała Katolicka Sportowo-Językowa Szkoła Podstawowa w Kwidzynie. Do Piaseczna szli uczniowie III i IV klasy: Weronika, Cecylia, Mateusz, Antoni, Czarek. Dla Weroniki była to druga pielgrzymka do Piaseczna. Dla pozostałych osób - pierwsza.

Czarek w wakacje pielgrzymował na Jasną Górę. Wtedy to wypracował sposób, w jaki sposób iść, żeby jak najmniej się zmęczyć. Idąc do Piaseczna, zastosował go: podbiegał do krzyża i siadał na poboczu. Kiedy ostatnie osoby były przy nim dołączał do grupy. Liczyła ona 90 osób, a więc Czarek spokojnie mógł odpocząć. W czasie postoju tłumaczył kolegom, jak iść, żeby nogi jak najmniej bolały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL