Nowy numer 49/2023 Archiwum

Uczyńmy wielkie dziękczynienie przejdź do galerii

Życzenia wybrzmiały także dla prezydenta i rządu.

- Witam wszystkich rolników, ogrodników, sadowników, pszczelarzy, hodowców zwierząt, bo to dzięki nim przeżywamy to święto dziękczynienia. Księdza biskupa bardzo serdecznie prosimy o przewodniczenie tej liturgii poprzez słowo Boże i sprawowanie tej Mszy św. w intencji wszystkich rolników z naszego regionu i nas, tu zgromadzonych. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy. Uczyńmy wielkie dziękczynienie Bogu za wszelki łaski, dobrodziejstwa, jakie w tym roku jako rolnicy żyjący na wsi otrzymaliśmy - powiedział ks. kan. Antoni Myjak, proboszcz parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Starym Dzierzgoniu.

W niedzielę w tej gminnej miejscowości odbyły się wojewódzko-diecezjalne dożynki. 

- Raz w roku gromadzimy się w świątyni jako rolnicy i ci wszyscy, którzy służą rolnikom, służą społeczeństwu. Szczególnie tym, którzy żywią i bronią od początku naszej państwowości - mówił w homilii bp Józef Wysocki.

- Spotykamy się w małej wspólnocie, w wiosce, która zawsze - w naszej polskiej tradycji - była ściśle związana z Kościołem, Bogiem, narodem. Tam budowała się ta piękna, cudowna jedność oraz więź narodu i Kościoła. A ten rok jest szczególny. Przeżywamy okrągłe rocznice wielkich wydarzeń - tych pozytywnych, ale i negatywnych. Bo życie nie niesie samych sukcesów. Często niesie i porażki. Musimy o tym pamiętać, żeby dokonywać właściwych wyborów na przyszłość - kontynuował biskup elbląski. 

Wśród pozytywnych rocznic bp Wysocki wymienił 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie i 100. rocznicę urodzin św. Brata Alberta.

- Chciałbym życzyć wszystkim nam, tu zgromadzonym, naszej ukochanej ojczyźnie, rządowi wybranemu przez naród, prezydentowi naszego kraju, żebyśmy byli bogaci przed Bogiem. Bo gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu - podsumował bp Józef Wysocki.

Po Eucharystii korowód dożynkowy przeszedł na plac rekreacyjno-sportowy, gdzie odbył się festyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy