Nowy numer 48/2023 Archiwum

Groźny deszcz, groźny wiatr

Po porannych opadach w Elblągu ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. W związku z kiepskimi prognozami pogody służby ratunkowe utrzymują stan podwyższonej gotowości.

Po porannych opadach deszczu i silnym wietrze w Elblągu obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak wyjaśniły władze miasta, związane jest to przede wszystkim z podnoszącą się wodą na ulicach: Rawskiej, Wyspiańskiego, Związku Jaszczurczego, Fromborskiej (na odcinku od ul. Ogólnej do Królewieckiej). - Priorytetem jest zabezpieczenie przed podchodzącą wodą szpitala przy ul. Związku Jaszczurczego - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego. Groźny deszcz, groźny wiatr   Ul. Grunwaldzka fot. nadesłane

Władze informują, że podjęto działania, które mają zapobiec pogorszeniu się sytuacji. W zagrożonych miejscach rozstawiane są rękawy przeciwpowodziowe i układane worki z piaskiem.

- Na terenie miasta pracuje 17 zastępów straży pożarnej. Ściągane są dodatkowe jednostki straży z Bartoszyc i Lidzbarka Warmińskiego. Strażacy wypompowują wodę z piwnic budynków. Służby miejskie, ratownicze i melioracyjne sprawdzają możliwość wykorzystania odkrytego basenu jako zbiornika retencyjnego - mówi Ł. Mierzejewski.

Najbardziej poszkodowana przez wodę ulica Związku Jaszczurczego wyłączona jest z ruchu pojazdów. W związku z pesymistycznymi prognozami pogody, które zapowiadają dalsze opady i wiatr, komendant straży pożarnej utrzymuje stan podwyższonej gotowości. Groźny deszcz, groźny wiatr   Najtrudniejsza sytuacja jest na ulicach Rawskiej, Wyspiańskiego, Związku Jaszczurczego i Fromborskiej Archiwum prywatne Groźny deszcz, groźny wiatr   u. Grunwaldzka fot. nadesłane

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy