Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pozdrowienia z malborskiego zamku

20 lat temu obiekt wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Propozycja opracowania dokumentacji malborskiego zespołu zamkowego do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO padła w 1996 roku. Wpisu dokonano po roku. 

- Gdy pytaliśmy o możliwość wpisania zamku na listę, zawsze dostawaliśmy odpowiedź, że Malbork i tak prędzej czy później zostanie wpisany. Chciano przed Malborkiem wpisać jak najwięcej innych polskich obiektów, które później - już po wpisaniu naszego zamku - miałyby trudność z odpowiednim uzasadnieniem swojej kandydatury - mówił w czasie spotkania upamiętniającego to wydarzenie Mariusz Mierzwiński, dyrektor Muzeum Zamkowego w Malborku.

Niezbędną dokumentację przygotowali: prof. Marian Arszyński, Bernard Jesionowski i Mariusz Mierzwiński.

Pozdrowienia z malborskiego zamku   Zamek w Malborku od 20 lat na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO; 21.09.2017 Agata Bruchwald /Foto Gość Z okazji 20-lecia wpisania obiektu na listę UNESCO Muzeum Zamkowe przygotowało dla mieszkańców Malborka i turystów niespodziankę. Jest to pamiątkowa pieczątka.

„Stanowi ona wspaniałą pamiątkę oraz uzupełnienie kolekcji wspomnień z podróży takich jak np. dzienniczka turysty. Pieczątkę mogą państwo także przybić na bilecie, pocztówce, kopercie i innych gładkich, papierowych powierzchniach” - czytamy na facebookowym profilu Muzeum Zamkowego w Malborku.

Stempel można za darmo przybić w kasach muzeum..

W czwartkowej uroczystości wzięli udział m.in. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. W czasie krótkiej inscenizacji na zamkowym dziedzińcu odtworzyli zarys warowni.

Był to moment, w którym z krzyżackiego zamku przesłano pozdrowienia dla innych obiektów wpisanych na listę UNESCO.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL