Nowy numer 42/2019 Archiwum

Nie tylko dla kinomanów

Zaprasza parafia Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach

Filmowe rekolekcje ewangelizacyjne to jedna z inicjatyw podejmowanych przez Filmowy Ruch Ewangelizacyjny. Prowadzi je Benon Wylegała, twórca projektu. W diecezji elbląskiej odbędą się one od 8 do 11 października w parafii Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach.  

Filmowy Ruch Ewangelizacyjny powstał trzy lata temu. Dziełu pobłogosławił bp Tadeusz Rakoczy, biskup diecezji bielsko-żywieckiej. - Głównym założeniem ruchu jest ewangelizacja poprzez film i obraz. To jest współczesna forma przepowiadania - mówi Benon Wylegała.

FRE powstał, bo film może wiele nauczyć, a nawet przyczynić się do nawrócenia.

Program trzydniowych rekolekcji ułożony jest według klucza. A to działa. Pierwszego dnia obejrzeć można film „Ja jestem”. - Idziemy w stronę Eucharystii. Jest to uwrażliwienie się na Boga Eucharystycznego - opowiada. Po filmie świecki rekolekcjonista tłumaczy na czym polegał cud w Sokółce. Całość kończy się adoracją Najświętszego Sakramentu. - Dzieją się wtedy wielkie rzeczy, bo Pan Bóg dotyka każdego.

Drugiego dnia rekolekcjonista skupia się na Bożym Miłosierdziu. Mówi świadectwo o świętości kapłanów. Tego dnia wyświetlany jest film „Ufam Tobie”. Po jego zakończeniu wierni odmawiają Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Ostatni dzień jest poświęcony Matce Bożej. - Mówię o moim doświadczeniu zawierzenia się Maryi. I o tym dlaczego trzeba się modlić na Różańcu - tłumaczy organizator rekolekcji. Wyświetlany jest film „13 dzień. Fatima, Przesłanie nadziei”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL