Nowy numer 47/2023 Archiwum

Tylko Boże miłosierdzie przejdź do galerii

Kończąc modlitewne spotkanie, zaśpiewano pieśń "Nasze plany i nadzieje".

Od 10 lat 28 września, czyli w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, odbywa się modlitewna akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”. O godz. 15 Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest na rogach, placach, ulicach miast.

W Sztumie tradycyjnie modlono się na pl. Wolności. Zgromadziło się kilkadziesiąt osób. Większość z nich słowa koronki wypowiada codziennie. Ta modlitwa pomaga wyprosić wszelkie łaski.

W czasie tegorocznej „Iskry” modlono się za kapłanów, by wypełniali wolę Bożą przekazaną s. Faustynie: „Powiedz moim kapłanom, że zatwardziali grzesznicy kruszyć się będą pod ich słowami, kiedy będą mówić o niezgłębionym miłosierdziu moim, o litości, jaką mam dla nich w sercu moim. Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam moc przedziwną i namaszczę ich słowem, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521).

Proszono także o pokój na świecie, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, o powrót uchodźców do swoich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów. Za prezydenta Andrzeja Dudę i polski rząd. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy