Nowy numer 03/2020 Archiwum

Nie lękajcie się świętości

Demony czy święci? Strach czy pokój? Nienawiść czy miłość? - wybierz sam. W parafii św. Wojciecha w Elblągu już zapowiedziano Noc Świętych.

Noc Świętych, czyli modlitewne spotkania organizowane tuż przed 1 listopada z roku na rok cieszą się większym zainteresowaniem. Hasłem tegorocznej nocy, która odbędzie się w parafii św. Wojciecha w Elblągu, są słowa "Nie lękajcie się świętości". Inicjatywa odbędzie się 31 października. Początek o 19.00.

- Będzie to już nasza kolejna Noc Świętych, którą organizujemy jako pozytywną alternatywę dla coraz bardziej wszechobecnego w naszej kulturze Haloween - mówi ks. Artur Młodziński z parafii św. Wojciecha. Jak podkreślają organizatorzy, przesłanie, jakie płynie z Nocy Świętych, jest czymś kompletnie odmiennym od tego, jakie niosą przywiezione zza oceanu obchody. "Demony czy święci? Strach czy pokój? Nienawiść czy miłość?" - czytamy na plakacie przygotowanym przez parafię św. Wojciecha.

W trakcie uroczystości będzie czas na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę uwielbienia. W programie także procesja z lampionami na cmentarzu, Apel Jasnogórski i ucałowanie relikwii świętych.

Wkrótce więcej informacji o Nocach Świętych w naszej diecezji. Jeśli w twojej okolicy również jest organizowana taka noc, napisz do nas na: elblag@gosc.pl. Wówczas usłyszy o niej więcej osób.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama