Nowy numer 49/2023 Archiwum

To był cenny czas przejdź do galerii

W Pasłęku odbyły się IX Warsztaty Muzyki Liturgicznej.

Chórzyści i muzycy z diecezji elbląskiej po raz dziewiąty spotkali się w Pasłęku na warsztatach muzyki liturgicznej. Zajęcia prowadzili: Bożena Belcarz, Eliza Kaczmarczyk, Krzysztof Dziemidzik. Jacek Matukiewicz, ks. Piotr Towarek. 

- Warsztaty te są bardzo cenne. Dostajemy nowe partytury. Dla nas to bardzo ważne, ponieważ prowadzimy własne chóry - możemy skorzystać. Miła jest atmosfera. Poznajemy się. Bardzo wartościowe są zajęcia prowadzone przez dyrygentów. Są to nowe osoby, które wiele nam przekazują. Zajęcia są bardzo ciekawe. Jesteśmy zadowoleni - mówi pani Maria. W warsztatach wzięła udział po raz ósmy. Śpiewa w chórze „Adoramus”, który działa przy parafii bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. 

Po raz pierwszy w warsztatach wzięła udział Jowita z Dzierzgonia. Podobało jej się choć zauważa, że było mało osób młodych. - Jednak atmosfera jest tu szczególna, mimo różnicy wieku jaka nas dzieli jesteśmy zgrani - zaznacza. - Lubię muzykę. Staram się uczestniczyć w tego typu spotkaniach - dodaje. W czasie warsztatów dowiedziała się czym jest współpraca w czasie śpiewania.

Ola gra na flecie poprzecznym. Na warsztatach była po raz szósty. - Podoba mi się ta inicjatywa. Ludzie mają po co wyjść z domu. Dla wielu to jest coś nowego. Ludzie jednoczą się z muzyką, uwrażliwiają się na nią. Każdy może tu się czegoś nauczyć. To jest także zawiązanie wspólnoty - wylicza.

- Na warsztaty wracam ze względu na muzykę. Lubię ten czas - przyznaje Paweł, który w warsztatach wziął udział po raz czwarty. Paweł gra na klarnecie.

Organizatorem warsztatów była Akacja Katolicka przy parafii św. Józefa w Pasłęku, chór parafii św. Józefa w Pasłęku „Carmen Gregorianum”, ks. Dariusz Kułakowski, administrator parafii św. Józefa w Pasłęku, ks. Piotr Towarek, delegat biskupa elbląskiego ds. muzyki kościelnej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy