Nowy numer 03/2020 Archiwum

Żeby dalej iść razem

W najbliższą niedzielę obchodzony będzie Dzień Dziecka Utraconego.

„Jest to wyjątkowy dzień dla kilkudziesięciu tysięcy rodziców, których spotkała największa tragedia utraty dziecka. Pomimo wielkiego dramatu przeżywanego głęboko przez osieroconych rodziców, ich problem i doświadczenie wydają się często niezauważone, a śmierć dzieci stanowi swoisty temat tabu wśród społeczeństwa. Właśnie dlatego jako ludzie, a tym bardziej jako chrześcijanie, pragniemy być razem i iść razem dalej” - czytamy na stornie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Elbląskiej.

W kościele św. Anny w Sztumie o 12.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko - przed narodzeniem czy też po nim. Następnie o 13.30 na cmentarzu Parleta odbędzie się pochówek dzieci nienarodzonych.

W Elblągu Msza św. w intencji rodzin, małżeństw oraz samotnych matek, które utraciły swoje dziecko przed narodzeniem, zostanie odprawiona w kościele bł. Franciszki Siedliskiej o godz. 18.

Dzień Dziecka Utraconego w Polsce obchodzony jest 15 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama