Nowy numer 48/2023 Archiwum

Motto każdego ucznia przejdź do galerii

Kremówki można jeść na różne sposoby, np. nie używając do tego rąk.

Uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu we wtorek wzięli udział w turnieju klas. Rywalizacja odbyła się w ramach obchodów Dnia Papieskiego.

- Turniej ma charakter czysto zabawowy. Oczywiście, propaguje wiedzę o życiu i działalności Jana Pawła II - o to przede wszystkim w nim chodzi - powiedziała do uczniów Agnieszka Jurewicz, dyrektor. - Pamiętajcie, że jeden z cytatów nauczania Jana Pawła II mówi o tym, że musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Mam nadzieję, że jest to podstawowe motto, które przyświeca uczniowi II LO - zaznaczyła.

Młodzież wzięła udział w kilku konkurencjach. Reprezentacje klas musiały np. ułożyć puzzle z Ojcem Świętym, uzupełnić cytaty z nauczania papieża i odpowiedzieć na pytania - uczniowie musieli wiedzieć, jakie państwo jako pierwsze odwiedził Jan Paweł II, z jakim prezydentem USA szczególnie współpracował, kiedy obyła się pierwsza pielgrzymka papieża Polaka do ojczyzny. Była też konkurencja sprawnościowa - należało bez użycia rąk zjeść kremówkę. W jednej z konkurencji udział wzięła cała klasa - wspólnie zaśpiewała „Barkę”.

- W czasie turnieju mogliśmy wykorzystać informacje, jakie znamy z mediów i opowieści rodziców. Jan Paweł II to ważna postać w życiu każdego Polaka, człowieka. Odmienił historię świata. Dziś mogliśmy - w zabawny sposób - dowiedzieć się o nim jeszcze więcej - mówi Kasia z klasy Ib. - Kiedy wspólnie zaczęliśmy śpiewać „Barkę”, wzruszyłam się. Był to moment, w którym się połączyliśmy. To było niezwykłe - dodaje Natalia z klasy If.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła klasa Id, drugie - If, pierwsze - Ic. Turniej klas przygotował ks. Marek Piedziewicz z młodzieżą.

« 1 »
Turniej klas

Foto Gość DODANE 17.10.2017 AKTUALIZACJA 17.10.2017

Turniej klas

oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy