Nowy numer 09/2024 Archiwum

Codziennie niosą nadzieję przejdź do galerii

"Lazarus" uhonorowany Nagrodą Biskupa Elbląskiego "Tuus".

- Głos mi się łamie, bo to jest niezwykła dla nas chwila - powiedziała, odbierając nagrodę, Izabela Babraj, prezes Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza "Lazarus". - Chciałam przede wszystkim podziękować 110 osobom pracującym w "Lazarusie". Są to osoby, które codziennie stoją wokół 450 osób i świadczą usługi - mówiła. Zaznaczyła, że cechuje je ogromna cierpliwość i życzliwość dla drugiego człowieka.

- Dla mnie najpiękniejsze dni to te, gdy przychodzę do "Lazarusa". Kiedy ludzie biorą mnie za rękę, przytulają się i pytają: "Jak się pani czuje?", "Czy jest pani z nami dobrze?". Proszę państwa, to jest niezwykłe przeżycie - opowiadała I. Babraj.

Podziękowała też wszystkim elblążanom, bo - jak mówiła - wszędzie, gdzie stowarzyszenie zwróci się o pomoc, otrzymuje ją.

Nagroda Biskupa Elbląskiego "Tuus" wręczona została w czasie gali XVII Dni Papieskich w Elblągu. Ks. Andrzej Kilanowski przypomniał, że pierwsza nagroda "Tuus", w 2007 roku,  trafiła do prezes stowarzyszenia. Tym razem uhonorowano całą organizację. Kapituła - przyznając tegoroczne wyróżnienie - zwróciła uwag na kontynuację podjętych przed laty wyzwań i rozwój.

- Wszyscy dotychczasowi laureaci nagrody "Tuus" są najlepszym przykładem służby innym ludziom. Elbląskie Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza "Lazarus", które przed chwilą otrzymało nagrodę, od wielu lat wspiera najsłabszych i najbardziej potrzebujących. Niesie nie tylko pomoc, ale przede wszystkim nadzieję osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym - powiedział Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Organizatorami gali XVII Dni Papieskich byli bp Jacek Jezierski i prezydent Wróblewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy