Nowy numer 41/2019 Archiwum

Bieg po dom

Wspomóż rodzinę, która straciła w pożarze cały dobytek.

Parafia św. Alberta w Elblągu organizuje bieg charytatywny dla rodziny państwa Urbankiewiczów z miejscowości Jazowa koło Elbląga. Ta czteroosobowa rodzina pod koniec września, straciła w pożarze dom i cały dobytek.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tym biegu wszystkich zainteresowanych, zarówno młodzież szkół gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych, studentów jak i dorosłych.

Wśród poszkodowanych jest Radek Urbankiewicz, uczeń 3 klasy III LO w Elblągu. Znany jest on młodzieży także z innych szkół gdyż udziela się w różnych parafiach jako wolontariusz. Pożar wybuchł w nocy 29 września br. - Straż pożarna zarejestrowała zgłoszenie o godz. 23.59. To cud, że żyjemy. Moja babcia wstała nocą i zauważyła ogień. Mieliśmy jedynie kilka minut na ucieczkę. Narzuciłem coś na siebie i wybiegłem na dwór w klapkach - mówi Radek Urbankiewicz. Dom nie nadaje się do zamieszkania, a na jego odbudowę potrzebna jest zawrotna kwota: około 700 tysięcy złotych.

Pomysł pomocy rodzinie poprzez bieg został bardzo dobrze przyjęty przez młodzież, uczniów z elbląskiego technikum mechanicznego oraz ludzi z różnych wspólnot , którzy są znajomymi Radka. Oni sami włączą się w tę inicjatywę.

Bieg Odbędzie się 28 października w bażantarni w godzinach 10:00 – 14:30. Start przy wiacie Margitka. Są dwa dystanse do wyboru, 2 i 4 km. Wpisowe to 10 zł, ale można dać więcej. Na zakończenie organizatorzy przygotowali niespodziankę dla wszystkich biegaczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL