Nowy numer 03/2020 Archiwum

Skrawek nieba przejdź do galerii

Przemierzając wyspy, mali święci szukali drogi do nieba.

Mały kawałek nieba zrodził się dziś w salce katechetycznej przy kościele św. Rafała Kalinowskiego w Elblągu.

A to dlatego, że odbył się tam Bal Wszystkich Świętych zorganizowany przez Domowy Kościół okręg Elbląg-Północ. Na wspólną zabawę przyszło ok. 30 dzieci, w przeróżnych przebraniach świętych.

- A kto mieszka w niebie? - pytał zgromadzone dzieci wodzirej. - Pan Jezus - odpowiadała Amelia, przebrana za świętą Amelię. - Aniołowie - kontynuowała dziewczynka. - No i święci, czyli my - zawołał Staszek, również w przebraniu swojego patrona świętego Stanisława.

W czasie zabawy dzieci przemierzały różne "wyspy", aby ostatecznie odnaleźć drogę do nieba. Na "wyspach" wykonywały różne zadania, związane głównie ze śpiewaniem, tańcem i klaskaniem - w końcu to bal.

- W Domowym Kościele jest dużo dzieci - tłumaczy Magdalena Łucka. - Dużo dzieci małych, średnich i większych, a one wszystkie potrzebują zabawy.

- Ale jednocześnie potrzebują także formacji, a takiej przeznaczonej typowo dla dzieci nie jest za dużo. Stąd właśnie pomysł na Bal Wszystkich Świętych Domowego Kościoła - dodaje Anna Góralska.

Jak tłumaczą organizatorzy, zabawa nie jest jednak przeznaczona tylko i wyłącznie dla dzieci z tej wspólnoty.

- Chcieliśmy zrobić coś dla naszych dzieci, ale również zaprosiliśmy dzieci z zewnątrz - wyjaśnia pani Magdalena. Chętnych do skorzystania z zaproszenia nie zabrakło, ponad połowa z uczestników dzisiejszej zabawy to dzieci spoza Domowego Kościoła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama