Nowy numer 03/2020 Archiwum

Gotowi do posługi

Sześciu alumnów z warszawskiego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater przyjęło święcenia diakonatu. Wśród nich był przedstawiciel naszej diecezji.

Włoch, Brazylijczyk, mieszkaniec Dominikany i trzech Polaków przyjęło święcenia diakonatu w warszawskiej bazylice archikatedralnej. Wśród nich był przedstawiciel naszej diecezji Janusz Andrzej Kapusta z Malborka

W obecności rodziny, członków wspólnot neokatechumenalnych oraz wykładowców z Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater i Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, sześciu seminarzystów przyjęło święcenia diakonatu z rąk kard. Kazimierza Nycza.

Wyświęcani dziś diakoni wywodzący się ze wspólnot neokatechumenalnych, przeszli kilkuletnie studia w seminarium misyjnym, odbyli praktykę ewangelizacyjną. - Wydaje się, że po stronie ludzkiej wszystko zostało zrobione  są dobrze przygotowani do posługi w Kościele - mówił ks. kard. Nycz

Archidiecezjalne Seminarium Misyjne Redemptoris Mater w Warszawie zostało powołane w 1990 r. Było wtedy piątym tego typu seminarium na świecie, a pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej. Rektorem seminarium od początku jest ks. Alojzij Oberstar – prezbiter archidiecezji Lubljana (Słowenia), a posługę wicerektora pełni ks. Eugeniusz Andrzejewski z archidiecezji warszawskiej.

Pełna relacja na stronie Gościa Warszawskiego

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama