Nowy numer 49/2023 Archiwum

Zmiany w organizacji ruchu

1 listopada przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne.

W związku z uroczystością Wszystkich Świętych w pobliżu elbląskich cmentarzy od 27 października do 1 listopada zaplanowano zmiany w organizacji ruchu.

Od 31 października od godz. 23 do 1  listopada do godz. 22 wyłączona z ruchu drogowego będzie ul. Agrykola. Wjazd możliwy będzie dla pojazdów służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner). Osoby zajmujące się handlem wjechać będą mogły po okazaniu przepustki wydanej przez Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2, tel. 55 239 32 96).

W tym samym czasie ul. Chrobrego, na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej, będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku  Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni. Nie będzie przejazdu ul. Tczewską (od ul. Chrobrego).

Na ulicach: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej) i Sienkiewicza obowiązywać będzie obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela.

Miejsca parkingowe będą przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki (wjazd/wyjazd jednokierunkowy) oraz przy ul. Chrobrego (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej), na jezdni, na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako jednokierunkowy.

Od 27 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 ruch drogowy w okolicy pętli autobusowej Dębica Nowa będzie odbywał się jednokierunkowo.

31 października od godz. 23 do 1 listopada do godz. 22 zamknięty zostanie ruch drogowy na ul. Łęczyckiej (od skrzyżowania z ul. Grottgera i ul. Rawską do Dębicy Starej). Wjechać będą mogły jedynie autobusy komunikacji zbiorowej oraz taksówki z pasażerami, które będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na tymczasowo wyznaczonych postojach. Możliwość wjazdu będą miały także służby miejskie i porządkowe (ZZM, EPGK, Cleaner).

Pojazdy właścicieli stanowisk handlowych z zaopatrzeniem wjechać będą mogły jedynie z ważną przepustką wydaną przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu (tel. 55 2341516). Problemu z wjazdem nie będą miały osoby dojeżdżające do swoich posesji lub miejsc pracy przy ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej po okazaniem dokumentu potwierdzającego uprawnienia (dowód osobisty, prawo jazdy - z adresem).

Wjechać będą mogły pojazdy przewożące lub kierowane przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniem się.

W dniu Wszystkich Świętych wszystkie przejazdy komunikacją miejską w Elblągu będą bezpłatne. Autobusy oznaczone literami oraz autobusy przewoźników prywatnych będą dojeżdżały tylko do dolnej pętli przy cmentarzu Dębica, natomiast autobusy oznaczone numerami tylko do górnej pętli przy cmentarzu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy