Nowy numer 03/2020 Archiwum

Miasto zabezpieczone

Choć na chwilę obecną nie grożą nam podtopienia, władze nie znoszą alarmu przeciwpowodziowego.

Jak informują władze miasta na chwilę obecną Elblągowi nie zagrażają żadne podtopienia. - Miasto jest zabezpieczone - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na specjalnej konferencji prasowej w związku z panującą na rzece Elbląg cofką.

Cofkę czyli wlewanie się wód z Zalewu Wiślanego w głąb lądu wywołał silny wiatr. Zjawisko potęgowały opady deszczu. Władze miasta przygotowane na opady były już od niedzieli. - Od wczoraj, kiedy tylko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadał zagrożenie cofką, podjęliśmy działania. Wczoraj zapadła decyzja o rozłożeniu czterech rękawów, zabezpieczając odcinek ulicy Panieńskiej - mówił prezydent Elbląga

Dziś od godz. 6.30 w mieście obowiązuje alarm przeciwpowodziowy. Pomimo prognoz, iż podmuchy mają zelżeć, wiatr wciąż jest mocno odczuwalny. W związku z tym władze nie zamierzają znosić alertu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama