Nowy numer 42/2019 Archiwum

Gest solidarności

Mieszkańcy Elbląga po raz drugi włączają się w akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” oraz w pomoc dla zasłużonych weteranów z naszego regionu.

Jak informuje Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, w ubiegłym roku osobom z Elbląga i okolic przekazano ok. 30 świątecznych paczek.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych. - Bardzo chętnie brały w niej udział szkoły. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie - mówi Anna Szczepańska.

W tym roku dary przynosić należy do Klubu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu (ul. Mierosławskiego 5). Zbierane są: słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemia gospodarstwa domowego, przybory toaletowe (kosmetyki), przybory szkolne.

W tegoroczną akcję włączyło się wojsko. Żołnierze z 16. Batalionu Dowodzenia w Elblągu pomogą w dostarczeniu paczek bohaterom z naszego regionu, jak również w przewiezieniu darów do Przecławia koło Szczecina, skąd trafią do Polaków żyjących na Kresach.

Dary zbierane są do 4 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL