Nowy numer 08/2024 Archiwum

Gest solidarności

Mieszkańcy Elbląga po raz drugi włączają się w akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” oraz w pomoc dla zasłużonych weteranów z naszego regionu.

Jak informuje Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego, w ubiegłym roku osobom z Elbląga i okolic przekazano ok. 30 świątecznych paczek.

Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem nie tylko wśród dorosłych. - Bardzo chętnie brały w niej udział szkoły. Mam nadzieję, że teraz też tak będzie - mówi Anna Szczepańska.

W tym roku dary przynosić należy do Klubu 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Elblągu (ul. Mierosławskiego 5). Zbierane są: słodycze, żywność o długim terminie ważności, chemia gospodarstwa domowego, przybory toaletowe (kosmetyki), przybory szkolne.

W tegoroczną akcję włączyło się wojsko. Żołnierze z 16. Batalionu Dowodzenia w Elblągu pomogą w dostarczeniu paczek bohaterom z naszego regionu, jak również w przewiezieniu darów do Przecławia koło Szczecina, skąd trafią do Polaków żyjących na Kresach.

Dary zbierane są do 4 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy