Nowy numer 49/2023 Archiwum

Będą szukać miłości

Przygotowania do największych rekolekcji w Elblągu wychodzą na ostatnią prostą.

- Mamy już praktycznie wszystko zapięte na ostatni guzik - mówi Dorota Życzkowska, koordynatorka diakonii, które poprowadzą doroczne rekolekcje w hali CSB. W tym spotkaniu już od kilku dobrych lat bierze udział prawie 2000 uczniów elbląskich szkół ponadgimnazjalnych oraz kilkuset dorosłych.

- Jesteśmy już wprawdzie nieco zmęczeni, bo próby mamy trzy razy w tygodniu, w trzech różnych lokalizacjach, ale cieszymy się, że wychodzimy na ostatnią prostą i to wygląda już naprawdę bardzo dobrze - wyjaśnia Dorota.

Jak zapewniają wolontariusze z Młodzieżowej Wspólnoty Wspólnot, którzy poprowadzą tegoroczne rekolekcje, na uczestników czeka wiele nowości. - Tak jak dotychczas będą różne strefy, do których będziemy zapraszać rekolektantów - opowiada D. Życzkowska. - Szczególnie ciekawie zapowiada się jednak właśnie nowa strefa, "Za murem" - mówi. Koordynatorka nie chce zdradzać szczegółów, jednak - jak mówi - przebicie się przez mur będzie jedną z dróg do zrozumienia hasła tegorocznych rekolekcji, czyli słów: "Gdzie jest miłość?".

Zupełnie nowa będzie również oprawa muzyczna, a także scenki teatralne. - Nasze przedstawienie będzie miało sporą dozę humoru, ale przede wszystkim mocne przesłanie - mówi Karolina, szefowa grupy aktorskiej. - Mogę zdradzić jedynie, że na scenie dojdzie do spotkania człowieka z Panem Bogiem i padną bardzo ważne pytania, które dziś zadaje sobie chyba każdy młody człowiek - dodaje. Jak zaznacza, zadaniem grupy teatralnej jest przede wszystkim przygotowanie uczestników rekolekcji do zrobienia rachunku sumienia i sakramentu spowiedzi.

Także diakonia modlitewna zapewnia, że z ich strony należy spodziewać się wielu niespodzianek. - Podobnie jak reszta nie chcę zdradzić zbyt wiele, jednak mogę powiedzieć, że zaczniemy od wyjątkowego spotkania. Spotkania z czystą miłością - zapewnia Kinga, szefowa grupy modlitewnej.

Rekolekcje w CSB potrwają od 28 listopada do 1 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy