Nowy numer 42/2019 Archiwum

Miłość ojczyzny to...

– Drogie dzieci, droga młodzieży, może nie do końca rozumiecie dzisiejszą uroczystość, ale to wy za niespełna kilkanaście lat weźmiecie odpowiedzialność za naszą ojczyznę i jej bezpieczeństwo – powiedział ks. Sławomir Nita, proboszcz parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Milejewie.

Uroczystości rocznicowe w Milejewie odbyły się 10 listopada. Mszę św. proboszcz parafii odprawił w intencji młodego pokolenia, aby chlubiło się osiągnięciami naszego narodu. Modlono się również w intencji tych, którzy oddali życie za ojczyznę.

– Dziś nasze myśli i serca wędrują ku naszej ziemskiej matce, jaką jest ojczyzna, jaką jest Polska – mówił. Ksiądz Sławomir przypomniał czas, kiedy pracował za wschodnią granicą, na terenach dzisiejszej Białorusi. W parafii często śpiewano pieśń „Polskie kwiaty”. – Dopiero tam zrozumiałem, co to znaczy nie mieć własnej ojczyzny, języka i historii. Kiedy rozmawiałem z ludźmi – naszymi rodakami mieszkającymi za wschodnią granicą – widziałem miłość do Polski. To oni młodemu pokoleniu przekazywali kulturę, język – opowiadał. – Miłość ojczyzny to nie tylko wdzięczna pamięć i szacunek do przeszłości. Ale także odpowiedzialność – zaznaczył ks. Sławomir. Podziękował dyrekcjom miejscowych szkół za to, że troszczą się o przekazywanie wartości patriotycznych młodzieży. – Dla nas jest to bardzo odległa historia. Przekazują ją nam nauczyciele, a za kilka lat to my będziemy jej uczyć młodsze pokolenie – mówi Emilia z kl. II gimnazjum w Milejewie. W uroczystościach wzięły udział władze samorządowe, młodzież szkolna, grono pedagogiczne oraz parafianie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL