Nowy numer 08/2024 Archiwum

"Barkę" zaśpiewano wspólnie przejdź do galerii

Tegoroczny konkurs odbył się pod hasłem "Jan Paweł II w Elblągu".

Katecheci ze Szkoły Podstawowej nr 19 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Elblągu dbają o to, żeby uczniowie, jak najlepiej poznali św. Jana Pawła II. Od lat organizują konkurs papieski. W tym roku odbył się on pod hasłem „Jan Paweł II w Elblągu”.

Najmłodsi uczniowie wykonali rysunki. Najlepszą pracę, wśród pierwszoklasistów, przygotowała Zosia Witomska. Uczniów klas starszych nauczyciele zaprosili do udziału w konkursie wiedzy.

- Wiele informacji poznałam już wcześniej na lekcji religii. Przygotować się do konkursu trudno nie było - ocenia Julia Langowska z kl. VII, zdobywczyni I miejsca.

Katarzyna Skowrońska z kl. V stara się jak najlepiej przygotować do każdego konkursu, w którym uczestniczy, ale i tak zawsze jakaś informacja ją zaskoczy. Tak było i tym razem.

- Dowiedziałam się, że podczas wizyty w Elblągu Jan Paweł II dostał wiosła i górskie buty, bo bardzo lubił sport - opowiada.

Wręczenie nagród odbyło się 14 listopada. Uroczystość poprzedził montaż słowno-muzyczny - wieczornica papieska.

- Zaproszeni na nią zostali laureaci konkursu z rodzicami oraz nauczyciele - mówi Marta Wasiukiewicz, katechetka.

- Jest to krótkie przedstawienie. Zaprezentujemy kilka informacji o Ojcu Świętym - relacjonuje Monika Stępniewska, uczennica kl. VI. 

Młodzież przypomniała publiczności, że św. Jana Pawła II nazywano: sportowcem Boga, sumieniem świata, białym pielgrzymem, przyjacielem Boga. Kulminacyjnym momentem spotkanie było wspólne odśpiewanie „Barki”.

Św. Jan Paweł II Elbląg odwiedził 6 czerwca 1999 roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy