Nowy numer 12/2019 Archiwum

Życie jest darem

- Miłość Boga do ubogich posiada wielką intensywność i niepowtarzalną barwę - napisał bp Jacek Jezierski w liście do diecezjan.

Zostanie on odczytany w czasie niedzielnych Mszy św.

W liście bp Jezierski nawiązał do naszej pamięci o zmarłych. Wiele miejsca poświęcił dzieciom, które przyszły na świat martwe lub zmarły wkrótce po swoich narodzinach, i ich rodzicom.

"Dzieci, które przychodzą na świat martwe lub umierają wkrótce po urodzeniu, posiadają prawo do takiej formy pogrzebu jak dorośli. Również prawo polskie otworzyło możliwość pogrzebu tej grupie dzieci. Rodzice mogą nadać imię dziecku i zorganizować jego pogrzeb. (...) trzeba im pomóc w organizacji pogrzebu, okazując przy tym dużą życzliwość i bezinteresowność" - zwraca uwagę biskup elbląski.

Przeczytaj cały list TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL