Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pomysły na cofkę

Ostatnie podtopienia na Żuławach pokazały, że potrzebne są dodatkowe pieniądze i projekty, które pozwolą zabezpieczyć ten region przed podobnymi tragediami.

Jednym z pomysłów jest postawienie wrót na ujściu do Zalewu Wiślanego. Taka propozycja padła podczas spotkania wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego z samorządowcami z terenów, które doświadczyły skutków jesiennej powodzi. Wojewoda przyznał, że aby nie dochodziło do podobnych wydarzeń, należy podjąć wiele działań. – W wymiarze długofalowym musi to być kompleksowa naprawa systemu melioracji, pogłębianie i odmulanie rzek, koszenie, umacnianie, a także podnoszenie wałów przeciwpowodziowych – mówił A. Chojecki. Zapewniał, że będzie walczył o dodatkowe fundusze w budżecie centralnym na nowe inwestycje. To m.in. z nich mogłaby być sfinansowana budowa wrót na ujściu do Zalewu Wiślanego. W ten sposób poziom rzek przed jeziorem Druzno, w gminach Markusy czy Elbląg, będzie w czasie silnych podmuchów wiatru dużo niższy niż dotychczas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL