Nowy numer 12/2019 Archiwum

Życie to piękna pieśń przejdź do galerii

Młodzi artyści zaśpiewali w Tolkmicku.

„Na zalewie wielka burza” - zaśpiewali młodzi wykonawcy podsumowując tegoroczną „Cecyliadę”. Zmienioną wersję popularnej piosenki „Na jeziorze wielka burza” wykonali na życzenie ks. Józefa Grochowskiego, proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Ksiądz proboszcz poprosił o nią w czasie Mszy św. o godz. 11, a parafianie posłuchali.

Przegląd piosenki religijnej „Cecyliada” parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku organizuje od lat. Odbywa się ona w listopadzie, ponieważ w tym miesiącu wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.

- Zycie chrześcijanina jest piękną pieśnią - powiedział ks. Józef Grochowski i dodał, że wśród nas są artyści, którym Pan Bóg nie poskąpił talentu.

Na scenie łącznie wystąpiło 29 osób - soliści, chórki, duet oraz zespoły. - Lekką tremę miałam. Przygotowując się do przeglądu postanowiłam ułatwić sobie zadanie i zaśpiewać pieśń w niższej tonacji, niż jest to w oryginale. Przed występem musiałam wyjść na zewnątrz, żeby przypomnieć sobie melodię - opowiedziała Magdalena Burcewicz, która zaśpiewała „Schowaj mnie pod skrzydła twe”.

Jako pierwsza na scenie stanęła Martyna Suzinowicz. Wykonała piosenkę „Tacy sami jak my…” Choć często występuje przed publicznością, lekką tremę miała. Aniela Podborowska - wykonawczyni utworu „Ty tylko mnie poprowadź” - oceniła, że niedzielny występ do najtrudniejszych nie należał. „Cecyliadę” lubi, bo lubi śpiewać.

26 listopada w kościele św. Jakuba zaśpiewały osoby z Tolkmicka i okolic. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał pamiątkowy dyplom, upominek i oczywiście ogromne brawa od publiczność.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL