Nowy numer 45/2019 Archiwum

Odszedł kapłan Łęcza i Suchacza

Z regionem związany był najpierw jako wikary, a później proboszcz.

26 listopada 2017 roku zmarł ksiądz Mirosław Dmochowski SDB.

Ks. Mirosław Dmochowski z Salezjańskiego Zgromadzenia był kapłanem przez ponad 30 lat. Z Suchaczem związany był przez 15 lat. Najpierw jako wikary spędził tu 9 lat, a ostatnie 6 lat był proboszczem parafii w Łęczu, pełniąc jednocześnie funkcje kapłana w Suchaczu.

Ostatnią Mszę Świętą odprawił w Suchaczu 2 sierpnia 2015 r. Jak czytamy na portalu suchacz.eu tego dnia kapłana żegnali wierni, którzy licznie przybyli na tę uroczystość.

"Łzy wzruszenia towarzyszyły wszystkim przybyłym, co jednoznacznie wskazywało o emocjonalnym przywiązaniu parafian do swojego proboszcza. Sam kapłan nie krył także swoich emocji. Obiecał, że nigdy nie zapomni pięknego Suchacza. Zapowiedział, że w następnym roku odwiedzi swoją dawną parafię. Był tu jeszcze dwukrotnie" - czytamy w relacji.

Pogrzeb śp. ks. Mirosława odbędzie się w miejscowości Jaciążek w powiecie makowskim (woj. mazowieckie) w środę 29 bm. Wyjazd autokarem organizuje Rada Parafialna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama