Nowy numer 08/2024 Archiwum

Chodzi o radość innych przejdź do galerii

Co charakteryzuje członka Szkolnego Koła Caritas?

Pomagać innym też trzeba się nauczyć. Szkolne Koło Caritas to nie tylko grupa uczniów, która pod okiem nauczyciela organizuje akcje, ale i regularne uczestniczy w warsztatach. Program, jaki jest na nich realizowany, pedagodzy otrzymali z Caritas Diecezji Elbląskiej.

W czasie jednych z zajęć uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stanisława Staszica w Elblągu miały narysować wolontariusza. Na kolejnych napisać, z kim on się im kojarzy.

- Z osobą, która robi dobre uczynki, prowadzi fundacje - przeczytała Alicja, przedstawicielka jednej z grup. - Wolontariusz jest miły, uprzejmy i organizuje zbiórki na rzecz misji - wymieniła Kasia. Grupa Julki dodała, że pomaga on osobom będącym w potrzebie. 

- Napisaliście o wolontariuszu, a wy należycie do Szkolnego Koła Caritas. Czym różni się wolontariusz SKC, od innego wolontariusza? - zapytała Agnieszka Mucha, opiekunka Szkolnego Koła Caritas, katechetka.

Odpowiedź na to pytanie już wcześniej znalazło się na rysunku Kasi i Elizy. Uczennice wymieniły, że wolontariusz pomaga drugiej osobie, poświęca dla niej swój czas. W to, co robi, wkłada serce, wierzy w Boga i modli się za innych.

Odpowiedź na pytanie pani Agnieszki brzmiała więc - wiara i modlitwa. Wolontariusz musi mieć siły do pracy, a czerpać je może przede wszystkim z Eucharystii.

Do Szkolnego Koła Caritas w SP nr 8 należą uczniowie klas IV-VII, a także Lenka z klasy I. Znalazła się w grupie, bo na warsztaty przychodzą też jej starsze siostry.

Wolontariusz oczywiście pomaga innym, ale i wiele sam otrzymuje. Jest to z jednej strony uśmiech osoby, której pomógł, a z drugiej wyższa ocena ze sprawowania pod koniec semestru.

Uczniowie należący do SKC na przełomie listopada i grudnia zbierają żywność dla potrzebujących.

- W minionych latach dzieci chodziły do klas i przypominały o akcji, a później zbierały żywność. W tym roku chcę, żeby same zrobiły świąteczne paczki, które zaniesiemy do naszej diecezjalnej Caritas. Dla nich będzie to prawdziwa radość - zapewniła Agnieszka Mucha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy