Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cała oddana rodzinie

– Ta błogosławiona przypomina nam, że droga do świętości jest otwarta dla każdego z nas – przypomniał ks. Dariusz Paszkowski.

Dzisiejszy świat próbuje nam wmówić, że świętość to coś śmiesznego – mówił ks. Dariusz Paszkowski podczas uroczystości patronalnej przedszkola bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu. – Mówi się nieraz, że święci są jakimiś dziwakami, ale przecież wcale tak nie jest – tłumaczył. Jako przykład podał dzieciom postać ich patronki, bł. Franciszki. – Była oddana temu, co uważała za najważniejsze, czyli pomocy rodzinie. Droga do świętości jest otwarta dla każdego. I wcale nie trzeba robić żadnych niespotykanych rzeczy – przekonywał. Postać bł. Franciszki Siedliskiej przypominały Iskierki, najstarsza grupa, prezentując po Eucharystii program o życiu i działalności patronki przedszkola. Błogosławiona Franciszka w zakonie przyjęła imię Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Była również założycielką Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu – czyli sióstr nazaretanek. Została beatyfikowana przez Jana Pawła II 23 kwietnia 1989.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma