Opieczętowani przejdź do galerii

- Ten znak pozwala ci wybrać, czy chcesz żyć, czy umrzeć - mówił rekolekcjonista.

- Wszyscy jesteście opieczętowani - mówił ks. Michał Olszewski SCJ do uczestników drugiej tury rekolekcji "Gdzie jest miłość? Where is the love?", które odbywają się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. - Możecie mieć pretensję do rodziców, że was kiedyś ochrzcili, możecie mówić, że dziś wiara nic dla was nie znaczy, ale kiedyś, w przyszłości, staniecie przed Panem Bogiem i będziecie mieli na sobie Jego pieczęć.

Jak wyjaśnił kapłan, pieczęć chrztu św. nie ma tylko symbolicznego znaczenia, jak się wielu dziś wydaje. - Ona pozwala ci wybrać, czy chcesz żyć, czy umrzeć - zaznaczał rekolekcjonista. - Możesz wybrać, czy chcesz być martwy i będzie to od ciebie czuć na kilometr, czy chcesz być szczęśliwym człowiekiem, który żyje z Panem Jezusem - zwracał się do uczniów. - A wszyscy macie Jego pieczęć. Nie wymigacie się od tego.

W kolejnych dwudniowych rekolekcjach dla szkół średnich bierze udział ok. 800 uczniów. Podobnie jak pierwszą turę dzisiejsze rekolekcje rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy mogli również obejrzeć liczne scenki teatralne, pośpiewać wraz z zespołem oraz rozruszać się podczas tańców lednickich.

- Otwórzcie się na to wszystko, a zobaczycie, że wspaniałe rzeczy będą się dziać w waszych sercach - apelował rekolekcjonista.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..