Nowy numer 21/2018 Archiwum

Opieczętowani przejdź do galerii

- Ten znak pozwala ci wybrać, czy chcesz żyć, czy umrzeć - mówił rekolekcjonista.

- Wszyscy jesteście opieczętowani - mówił ks. Michał Olszewski SCJ do uczestników drugiej tury rekolekcji "Gdzie jest miłość? Where is the love?", które odbywają się w hali Centrum Sportowo-Biznesowego w Elblągu. - Możecie mieć pretensję do rodziców, że was kiedyś ochrzcili, możecie mówić, że dziś wiara nic dla was nie znaczy, ale kiedyś, w przyszłości, staniecie przed Panem Bogiem i będziecie mieli na sobie Jego pieczęć.

Jak wyjaśnił kapłan, pieczęć chrztu św. nie ma tylko symbolicznego znaczenia, jak się wielu dziś wydaje. - Ona pozwala ci wybrać, czy chcesz żyć, czy umrzeć - zaznaczał rekolekcjonista. - Możesz wybrać, czy chcesz być martwy i będzie to od ciebie czuć na kilometr, czy chcesz być szczęśliwym człowiekiem, który żyje z Panem Jezusem - zwracał się do uczniów. - A wszyscy macie Jego pieczęć. Nie wymigacie się od tego.

W kolejnych dwudniowych rekolekcjach dla szkół średnich bierze udział ok. 800 uczniów. Podobnie jak pierwszą turę dzisiejsze rekolekcje rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu. Uczestnicy mogli również obejrzeć liczne scenki teatralne, pośpiewać wraz z zespołem oraz rozruszać się podczas tańców lednickich.

- Otwórzcie się na to wszystko, a zobaczycie, że wspaniałe rzeczy będą się dziać w waszych sercach - apelował rekolekcjonista.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma