Nowy numer 09/2024 Archiwum

Pomoc i nauka

Ostatnie dni akcji "Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach" oraz pomocy dla zasłużonych weteranów z naszego regionu.

W tym roku w Elblągu jej koordynatorem jest Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

W piątek 1 grudnia zebraną żywność i środki czystości przekazali uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. - Mobilizując uczniów do włączenie się w akcję, uczymy ich umiejętnego dzielenia się tym, co mamy, z innymi - mówi Aleksandra Połczyńska, nauczycielka. - Nasi uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w różnych akcjach. Mamy świetną młodzież - zaznacza Anna Miecznikowska, opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Obecnie biorą udział także w zbiórce żywności organizowanej przez Banki Żywności. Otrzymali zaproszenie na galę z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która w Elblągu odbędzie się 5 grudnia.

- Dzięki takim akcjom mogę wiele się nauczyć. Z pewnością w przyszłości będę mogła to wykorzystać - zwraca uwagę Karolina z kl. IVa. - Do zaangażowania się w różne inicjatywy zachęcają nas nauczyciele. Dzięki nim to robimy.

- A przed świętami możemy pomóc osobom żyjącym na Kresach, wspomóc ich. To są nasi rodacy, którzy nie mogli wrócić do ojczyzny - tłumaczy Maja z kl. IIc. - Dziś pomagamy innym, ale być może kiedyś to my będziemy tego potrzebować. Pomoc ta może do nas wrócić - dodaje Kaja z kl. Ic.

Zbiórka przeprowadzana jest we współpracy z Fundacją Polskich Wartości w Szczecinie. Dary składać można do 4 grudnia w Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej (ul. Mierosławskiego 5).

W elbląską akcję po raz pierwszy włączyło się wojsko. Żołnierze z 16 Batalionu Dowodzenia pomogą w dostarczeniu paczek bohaterom z naszego regionu, jak również w przewiezieniu darów do Przecławia koło Szczecina, skąd trafią do Polaków żyjących na Kresach.

- Cel akcji jest szczytny. Każdy, kto chce i może, angażuje się w zbiórkę z ramienia różnych instytucji. To jest piękne - zaznacza Anna Szczepańska, prezes Stowarzyszenia im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy