Nowy numer 33/2018 Archiwum

Na saniach czy na szynach?

Taki tramwaj wyjeżdża tylko raz w roku.

- Babciu. Czy ty mówiłaś, że święty Mikołaj przyjeżdża na szynach?

- Na saniach Krzysiu. Na saniach!

- No to chyba się pomyliłaś.

Szeroko otwarte usta i oczy babci, kiedy na ich przystanek podjeżdża tramwaj, świadczą o tym, że tym razem to wnuczek miał rację. Z wnętrza wagonu do oczekujących wesoło macha święty Mikołaj, zaś sam wagon jest odświętnie przystrojony.

Taki widok mieli dziś szansę zobaczyć wszyscy, którzy zdecydowali się na podróż komunikacją miejską po Elblągu.

Klub Miłośników Tramwajów PTTK, Tramwaje Elbląskie oraz Urząd Miejski w Elblągu, zaprosił bowiem na darmowe przejażdżki „Mikołajkowym Tramwajem”. Tramwaj kursuje dziś na trasie Ogólna - Druska. W kierunku Druskiej przez 12 Lutego, w kierunku Ogólnej przez pl. Słowiański i Królewiecką.

W wagonie można spotkać nie tylko świętego Mikołaja ale również skosztować słodyczy, którymi częstuje patron dzisiejszego dnia.

Kursy tego wyjątkowego tramwaju potrwają aż do wieczora.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma