Nowy numer 34/2019 Archiwum

Niespodzianka od św. Mikołaja przejdź do galerii

6 grudnia nie zapomina o żadnym dziecku, choć nie zawsze przychodzi o świcie.

I tak właśnie jest z Moto Mikołajami. Od lat, po zmroku, odwiedzają najmłodszych pacjentów elbląskich szpitali. Jadą do nich, oczywiście, z prezentami.

- Dzieci są zadowolone, a rodzice wzruszeni - opowiada Beata Kisiel z Moto Team Elbląg.

Tak samo było i w tym roku. Kiedy tylko Mikołaje z workami pełnymi podarków weszli do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, dzieci zawołały: „Mikołaj!”. Ten odpowiedział: „Ho, ho, ho!”.

- Jak masz na imię? - pyta św. Mikołaj chłopca, dając mu maskotkę. Kilkulatek odpowiada, że Igor. Na to święty: - A ja jestem Mikołaj Marek.

- Powiedz, że Mikołaj to Mikołaj - ripostuje chłopiec stojący obok.

Igor zupełnie nie spodziewał się takich gości. Niespodzianka spodobała mu się tym bardziej, że oprócz maskotki dostał naprawdę dużo słodyczy.

-  To jest chwila radości dla przebywających tu dzieci, a to się im przyda. Superakcja - mówi Marta, mama Igora.

Do malutkiej Nikoli św. Mikołaj przyszedł dziś po raz drugi. Tym razem dał jej maskotkę w kształcie kaczki. Dziewczynka od razu się w nią wtuliła.

Pani Paulina, mama Nikoli, mówi, że dorośli wiedzieli, że przyjdzie św. Mikołaj. Nie spodziewali się jednak, że nie jeden.

14-letnia Oliwia w szpitalu jest od godziny. Także dostała maskotkę. - Dla mnie jest to miłe powitanie - mówi.

Przygotowanie akcji mikołajkowej to tygodnie pracy dla motocyklistów. Maskotki, jakie przekazali małym pacjentom, dostali od mieszkańców Elbląga. Wcześniej bawiły się nimi inne dzieci. Często trzeba było więc je wyprać, zacerować. Słodycze zaś mogli podarować dzięki miejscowym przedsiębiorcom oraz właścicielom zaprzyjaźnionych sklepów.

Akcja mikołajkowa to radość nie tylko dla dzieci, ale i dla motocyklistów. Beata z Moto Team Elbląg opowiada o dziewczynce, która maskotkę dostała w ubiegłym roku. Miała 5, a może 7 lat. Tak bardzo się ucieszyła, że gdy wyzdrowiała, postanowiła podzielić się swoimi zabawkami z chorymi dziećmi. Po powrocie do domu spakowała dwie reklamówki pluszaków i je im zaniosła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL