Nowy numer 38/2023 Archiwum

Herod może zaskoczyć przejdź do galerii

6 stycznia Trzej Królowie przypomną, że Bóg jest dla wszystkich.

W piątek po elbląskiej starówce spacerowali dwaj królowie - niestety - trzeci nie dał rady dotrzeć. Były to osoby należące do sztabu przygotowującego Orszak Trzech Króli w mieście, które zapraszały do udziału w tym wydarzeniu 6 stycznia.

Orszak Trzech Króli to manifestacja bożonarodzeniowej radości. - On ma łączyć ludzi różnych zapatrywań - mówi Jan Lechwar.

Wyraz tego daje także hasło zbliżających się jasełek, które brzmi: „Bóg jest dla wszystkich”.

Elbląski orszak rozpocznie się na placu Kazimierza Jagiellończyka i przejdzie ulicami: 12 lutego, Armii Krajowej, Garbary. Zakończenie przy katedrze św. Mikołaja.

Orszak to także inscenizacje. - Oczywiście, one będą, choć być może krótsze niż w ubiegłych latach. Wiele tak naprawdę zależy od pogody - mówi Jan Brzozecki. - Ciekawską jest fakt, że Heroda pokażemy nieco inaczej. Będzie mógł wybrać między dobrem a złem, ale jak to dokładnie się odbędzie - dowiemy się w czasie orszaku - opowiada J. Lechwar.

Orszak Trzech Króli rozpocznie się o godz. 13, zakończenie zaplanowano na ok. godz. 14. Tuż po orszaku w katedrze zostanie odprawiona Msza św.

6 stycznia 2018 r. Orszak Trzech Króli ulicami Elbląga przejdzie po raz czwarty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast