Nowy numer 28/2018 Archiwum

Apostoł w czerwonej czapce

Dzisiaj czczony przez nas św. Mikołaj zaprasza nie tylko do pielgrzymki, podróży ku czasom i miejscom, w których żył, ale jeszcze bardziej pozwala nam uświadomić sobie dług wdzięczności za jego szczególny patronat nad naszą wspólnotą, świątynią, miastem – mówił bp Zbigniew Zieliński w czasie Mszy św. odpustowej w katedrze św. Mikołaja w Elblągu.

Poznając historię św. Mikołaja, wpadamy w podziw, ale tak naprawdę – tłumaczył hierarcha – wspominamy go po to, abyśmy i my odkryli to, że jesteśmy powołani do świętości. Historia św. Mikołaja jest niezwykła.

– Nie tylko dlatego, że osiągnął świętość, ale również dlatego, że swoim życiem zafascynował wielu, którzy szli po nim. Dzisiaj nawet ci, którzy kościół omijają z daleka, i obce są im chrześcijańskie zasady życia, przynajmniej uznawane świadomie, stają się jego apostołami – mówił biskup gdański. Dzieje się tak, kiedy człowiek zakłada czerwoną czapkę i niesie innym prezenty, dobre słowo, gest życzliwości.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma