Nowy numer 38/2023 Archiwum

Z kolędą na ustach przejdź do galerii

Worek św. Mikołaja - oczywiście pełen prezentów - niósł kl. Adam.

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu wychowanków Domu Opieki Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi starają się odwiedzać regularnie. W tym roku postanowili, wspólnie z Kleryckim Kołem Caritas, zorganizować spotkanie mikołajkowe.

- Nie jesteśmy lekarzami, więc nie pomożemy dzieciom na tym polu. Ale możemy okazać im serce. Dzieci przebywające w Domu Pomocy mogą liczyć tylko na ludzi dobrej woli, bo najbliższa rodzina ich nie chciała - opowiada kl. Adam Gapys. - Małym gestem postanowiliśmy okazać im miłość. Poświęciliśmy im trochę czasu i daliśmy prezenty.

Siostry jadwiżanki opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo, które czekają na to, by się ktoś nimi zainteresował, poświęcił im swój czas i okazał miłość. A do tego - jak przypominają klerycy - wystarczy mieć otwarte serce i nie być obojętnym na los drugiego człowieka.

Święty Mikołaj każdemu dziecku podarował misia, a siostrom - czekolady. Prezenty kupiło Kleryckie Koło Caritas.

Takie spotkanie nie mogło się odbyć bez wspólnego kolędowania. Animacją muzyczną zajęli się dk. Marek Sadłocha i kl. Patryk Jaszkowski.

Jako św. Mikołaj wystąpił kl. Daniel Kurowski. Byli także klerycy II roku - Adam Gapys i Szymon Żugaj, którzy posługują w domu sióstr jadwiżanek.

Siostry podziękowały klerykom za wizytę i obiecały modlitwę. Zaprosiły także dk. Marka, by za kilka miesięcy do nich wrócił i w ich kaplicy odprawił Mszę prymicyjną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast