Nowy numer 38/2023 Archiwum

Rywalizacja pyszności

Jak co roku nie brakowało atrakcji, zwłaszcza tych dla kubków smakowych.

Kulebiaki, pierogi, uszka, ale także zupy, nalewki oraz ciasta i ciasteczka – w sumie niemal 50 różnych potraw wzięło udział w dorocznym Festiwalu Smaku Bożonarodzeniowego, który odbywa się w Nowym Stawie. Tych kilkadziesiąt dań wigilijnych i świątecznych, które przygotowali mieszkańcy miasta i gminy, to tylko część atrakcji dla podniebienia, jakie czekały na przybyłych na festiwal. Każdy z gości mógł bowiem spróbować nie tylko wszystkich potraw konkursowych, ale także wigilijnych zup oraz potraw przygotowanych przez organizatorów. Jak co roku rywalizowano w trzech kategoriach.

– Wybieraliśmy najlepszą potrawę, najlepsze ciasto świąteczne i najlepszą nalewkę – wyjaśnia Krzysztof Osijewski z Nowostawskiego Centrum Kultury. – Wszystkie produkty zostały przygotowane przez mieszkańców naszego rejonu. A o tym, że były bardzo smaczne, świadczą puste stoły, które zostały po degustacji. – Nie chciałbym być na miejscu komisji, bo wybierać najlepszą świąteczną potrawę to jak wybierać... ulubione dziecko – śmieje się Marceli. – Ja lubię wszystkie tradycyjne wigilijne posiłki. No, może poza jednym, ale to już zachowam dla siebie.

Obok rywalizacji kulinarnej rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Tegoroczną nowością była zaś rywalizacja gospodyń domowych. Trzy uczestniczki mierzyły się w zadaniach, które co roku przed świętami stają przed każdą panią domu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast