Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wierni danemu słowu

To spotkanie dla tych, którzy choć są samotni, pragną wytrwać w wierności sakramentowi małżeństwa.

Zostałeś porzucony przez współmałżonka? Jesteś w trakcie rozwodu lub po rozwodzie? Żyjesz samotnie w bólu i miłości? To spotkanie jest dla ciebie.

5 stycznia 2018 roku przyjdź do kościoła Trójcy Świętej na elbląskim Zatorzu, przy ul. Kieleckiej 26, na godz. 17.30. Odbędzie się tam pierwsze spotkanie osób trwających samotnie w wierności sakramentowi małżeństwa.

- W naszym Kościele działają grupy wsparcia dla osób, które żyją w związkach niesakramentalnych, wspólnoty, gdzie mogą one odnaleźć się w tej sytuacji, a nie ma takich grup, które wspierają osoby żyjące w samotności, w wierności temu, co przyrzekały w dniu zawierania małżeństwa - mówi Sławomir Filarski, pomysłodawca założenia grupy.

- Kiedy pan Sławek przyszedł do mnie z tym pomysłem, od razu pomyślałem, że to dobra koncepcja - mówi ks. Ryszard Półtorak, proboszcz parafii.

Jak wyjaśnia kapłan, już dziś wiadomo, że są osoby zainteresowane takimi spotkaniami. - Z całą pewnością w tej grupie znajdą wsparcie duchowe - podkreśla. - W miarę jej rozwoju i pojawiających się potrzeb być może pomyślimy także o innych formach.

Pomysłodawcy grupy podkreślają, że zaproszeni na spotkania są wszyscy, którzy czują, że dane przy ołtarzu słowo współmałżonkowi jest czymś wyjątkowo ważnym, i że sakrament wciąż jest wiążący, nawet jeśli formalnie ich związek rozpada się lub już się rozpadł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma