Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Potrzeba nowych nauczycieli

"Gdy emocje biorą górę nad rozsądkiem, mamy do czynienia z fanatyzmem" - napisał bp Jacek Jezierski w liście do diecezjan.

List biskupa elbląskiego czytany jest w kościołach naszej diecezji w święto św. Szczepana.

"Diakon Szczepan stał się ofiarą tej kontrowersji i wielkich emocji, które ona wzbudziła. Zginął jako ofiara samosądu, linczu. Zwyczaj spontanicznego wymierzania kary śmierci w formie kamienowania został zakazany przez Rzymian. Jednak emocje doprowadziły do okrutnego potraktowania wyznawcy Jezusa Chrystusa" - napisał bp Jezierski.

W liście jest także odniesienie do spraw aktualnych.

"Katecheza szkolna potrzebuje nowych nauczycieli, którzy zastąpią przechodzących na emerytury. Kształceniem nauczycielek i nauczycieli religii zajmuje się Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i inne wydziały teologii i uniwersytety katolickie" - poinformował biskup elbląski.

Czytaj cały list: TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma